ארכיון הקטגוריה: טיפים עיסקיים

"ירחון קוריאה לעסקים" ספטמבר 2016

איציק יונה.

בגיליון ספטמבר של ירחון קוריאה לעסקים – ההכנות לחג ההודיה הקוריאני בעיצומן, למה עברייני קוריאה חוגגים ביום העצמאות? למה אין יותר שיעורי בית בקוריאה? מה הקשר הישראל לקריסת חברת הספנות Hanjin ועוד חדשות ועדכוני כלכלה מקוריאה. קריאה מהנה –

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

הידעת?

כ- 30% מהקוריאנים הינם נוצרים, להמשיך לקרוא

על כלבים ועסקים – ירחון קוריאה 8/2016

איציק יונה.

גיליון אוגוסט 2016 – מדריך ל הקמת משרד ולגיוס עובדים בקוריאה, על גל התיירות הסיני לקוריאה, מי אוכל מליון כלבים קוריאנים? עסקאות החודש של חברות ישראליות בקוריאה, איזה משבר עובר על תעשיית המשחקים הקוריאנית? מה התשובה הקוריאנית לפוקימון? ועוד. לפניכם –

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

הידעת?

קוריאנים חוגגים את יום ההקמה של החברה שלהם. בחברות גדולות העובדים מקבלים מתנות וחופשות, בחברות קטנות מגיעים החברים של ההנהלה לשתות ביחד.

מיטב כוחותינו נפרסים בסיאול

סיאול בלילההשנה היא שנת תפנית. חברות ישראליות רבות מתמיד מקימות השנה פעילות קוריאנית. אנו ביונאקו סיימנו מספר פרויקטים רצופים של הקמת חברות וגיוס עובדים קוריאנים לחברות ישראליות, לרבות שכירת משרדים ורכבי ליסנג, בניית מערכת תשלומים ונהלים ועוד. זה זמן טוב לשתף אתכם בנסיון ובלקחים.

בשלב מסוים של הפעילות מול השוק הקוריאני יש לשקול ברצינות בניית נוכחות קבועה בקוריאה. התוצאה המינימלית של מהלך כזה היא שיש לחברה הישראלית עובד אחד לפחות בקוריאה שמחזיק כרטיס ביקור של החברה ובו כתובת קוריאנית.

אמר פעם מישהו: "קוריאה היא המקום היחיד שבו גופים רציניים יחליטו להמשיך לקרוא

מיטב כוחותינו נפרסים בסיאול

איציק יונה.

השנה היא שנת תפנית. חברות ישראליות רבות מתמיד מקימות השנה פעילות קוריאנית. אנו ב Yonaco סיימנו מספר פרויקטים רצופים של הקמת חברות וגיוס עובדים קוריאנים לחברות ישראליות, לרבות שכירת משרדים ורכבי ליסנג, בניית מערכת תשלומים ונהלים ועוד. זה זמן טוב לשתף אתכם בנסיון ובלקחים.

מתחם משרדים בקוריאה - מה המיקום מתאים ביותר לחברה שלך?

מתחם משרדים בקוריאה – מה המיקום מתאים ביותר לחברה שלך?

אני תמיד מטיף שבשלב מסוים של הפעילות מול השוק הקוריאני יש לשקול ברצינות בניית נוכחות קבועה בקוריאה. התוצאה המינימלית של מהלך כזה היא שיש לחברה הישראלית עובד אחד לפחות בקוריאה שמחזיק כרטיס ביקור של החברה ובו כתובת קוריאנית.

אמר לי פעם אדם בעל ניסיון רב שנים  – "קוריאה היא המקום היחיד שבו גופים מקומיים רציניים יחליטו לקנות מוצר או שירות מספק מקומי אפילו שהוא נחות ויקר מהפיתרון של ספק זר". אין מה לעשות קוריאנים אוהבים לקנות מקוריאנים. יש לזה רקע תרבותי עמוק אבל גם מקורות פרקטיים. למשל – לקוח קוריאני לא להמשיך לקרוא

קימצ׳י – OUT, קפה – IN

איציק יונה.
  1. בעבר היו בתי קפה בקוריאה שהגישו קפה דלוח, לרוב לגברים בלבד. בחלק מהמקרים הזמנת משלוח קפה הבייתה הייתה שם-קוד למשלוח של המלצרית שהביאה איתה את הקפה.
  2. בשנת 1999 היגיעה לקוריאה רשת סטארבקס ואחריה רשתות מערביות אחרות.
  3. כיום, 15 שנה אחרי, ישנם בקוריאה כ- להמשיך לקרוא

כל הטיפים לעסקים בקוריאה – הרצאתו של מנכ"ל ישקר בקוריאה

איציק יונה
[youtube:https://www.youtube.com/watch?v=-j3ZsSxqLDs]
אם תשאלו אנשי עסקים קוריאנים לנקוב בהצלחה עסקית בולטת של משקיע חוץ  בקוריאה – רבים מהם יבחרו בחברת טגו-טק. החברה נרכשה על ידי ישקר בשנת 1998 מיד לאחר משבר המטבעות שהפיל את כלכלת קוריאה לקרשים.

 

מחברה עם היקף עסקים של כ- 40 מליון דולר הפכה טגו-טק לחברת ענק שמעסיקה אלפי עובדים עם מחזור מכירות משוער של כחצי מיליארד דולר ולתאגיד החשוב ביותר של העיר טגו – הרביעית בערי קוריאה.

להמשיך לקרוא

כנס קוריאה לעסקים – עכשיו הסרט‎

איציק יונה

270 משתתפים, מעל 100 פגישות עסקים, 17 משלחות מקוריאה לרבות נציגי KT, יונדאי ו NAVER, וסגן שר קוריאני אחד חביב וחייכן שאומר "הצלחנו מאוד – אבל אנחנו עוד רעבים".
למי שרוצה להזכר ולמי שלא יכל להגיע קבלו את הסרטון המסכם של כנס קוריאה לעסקים 2014.

[youtube:https://www.youtube.com/watch?v=hFbYCNIuicw]

במקביל אנחנו משחררים בהדרגה הרצאות נבחרות מהכנס – תוכלו לראותם כאן בבלוג ( אפשר להרשם כמנוי ) או באתר הכנס. באתר הכנס ניתן למצוא גם את גלריית התמונות של הכנס – לחצו כאן לצפייה.

מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

[wpforms id="1694" title="true"]

שגריר קוריאה : "אני פועל לתחילת דיונים על הסכם סחר "

איציק יונה

קים איל-סו ,כבוד שגריר קוריאה בישראל, פתח את ״כנס קוריאה לעסקים 2014״ בציון העובדה שהוא פותח את הכנס זו הפעם השלישית בשלוש שנות שהותו בישראל.
לשגריר, שעוד מעט מסיים את תפקידו ולאחרונה פרסם ספר בקוריאנית על ישראל שכותרתו ״ממצדה לכלכלה יצירתית״, יש לא מעט תובנות עסקיות.
למשל הוא משוכנע שפגישות פנים אל פנים הם התחלה טובה מאוד לשיתוף פעולה עסקי – ולכן הכנס השנתי עושה עבודה טובה בענין. השגריר גם ציין את הרמה הגבוהה של האורחים בכנס משתי המדינות.
השגריר הבטיח לקדם את הסכם הסחר בין קוריאה לישראל וגם הייתה גם דיעה על מי שמארגן את הכנס – כל זאת בנאום המצולם להלן.

לצפייה ישירה ב Youtube

במהלת קבלת הפנים קיבל השגריר – כמו גם שאר האורחים מקוריאה – את שמו רשום בעברית. לא לפני שרשם את שמו בעצמו. מצאו את ההבדלים בעצמכם.

מימין, השגריר ביחד עם תג השם בעברית

תג שם בעברית

תג שם שהשגריר הכין בעצמו

מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

[wpforms id="1694" title="true"]

הישראלי שניהל אלפי קוריאנים ינאם בכנס קוריאה

משה שרון, בכיר בקבוצת IMC (הבעלים של ישקר) שימש הנשיא של טגו-טק החברה בת הקוריאנית במשך 12 שנים.

החברה נרכשה על-ידי ישקר ב-1998 מיד לאחר משבר המטבעות האסייתי. מאז גדל היקף הפעילות בחברה פי יותר מ 10, תוך שהיא מוגדרת בידי רבים בקוריאה כהשקעת החוץ הטובה ביותר שבוצעה בקוריאה.

ווארן באפט ועובדי טגוטק

ווארן באפט ועובדי טגוטק

משה עוטר על-ידי הממשל הקוריאני בשלל אותות הערכה לרבות מדליית הערכה אישית מנשיא קוריאה ותעודת תושב קוריאנית לכל ימי חייו.

משה יספר בכנס קוריאה לעסקים כיצד פועלת חברה קוריאנית, איך מתקבלות ההחלטות, איך בוחרים ספקים, איך מתנהל מו"מ ולמה אפילו פגישה ישירה עם המנכ"ל הקוריאני לא תבטיח את הזמנת הרכש המיוחלת.

כנס קוריאה לעסקים ייערך ב 18 במאי במלון דן פנורמה בתל אביב.

http://www.yonaco.com/kenes2014

מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

[wpforms id="1694" title="true"]

כנס קוריאה לעסקים 2014

Korea Business Conference - Register Now!

איציק יונה.

מכון היצוא הישראלי וקבוצת YONACO, עורכים זו הפעם הרביעית את כנס קוריאה לעסקים, בהשתתפות מאות מוזמנים ומשלחות שמגיעות לכנס בליווי הנספחות הכלכלית בסיאול.

הכנס יערך במעמד מר פארק וויג'יי – ה CTO הלאומי של קוריאה, בדרג סגן שר וכן שגריר קוריאה בישראל.

בכנס ישתתפו אנשי התעשייה והטכנולוגיה הישראלית ובכירים ממשרדי הממשלה השונים. לכנס תגיע משלחת חברות קוריאניות, ובינהן הטכנולוג הראשי בחברת האינטרנט הגדולה בקוריאה (NAVER) ונציגים מטעם זרוע ההשקעות של חברת הרכב יונדאי, שיגיעו במיוחד לכנס לאתר שיתופי פעולה והשקעות בישראל.

הדוברים בכנס יכסו את שלל הנושאים הרלוונטים למי שמעונין לעשות עסקים עם קוריאה ומי שכבר עוסק עם קוריאה ומעוניין להרחיב את ידיעותיו ולפגוש עמיתים וליצור  קשרים קוריאנים חדשים .

הכנס יתקיים במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בתל אביב  ביום ראשון, 18 במאי, 2014. ביום הכנס וביום שלאחריו יתקיימו פגישות אישיות בין משתתפי הכנס למשלחות הקוריאניות.

לסרטון הוידאו המסכם של כנס קוריאה 2012

לאתר הבית של כנס קוריאה 2012

לכתבה בתכנית "לילה כלכלי" על כנס קוריאה 2011

פרטים נוספים באתר הכנס – כאן 

כל העדכונים אודות המתרחש לקראת הכנס – דוברים , נושאים , משלחות ואורחים – יתבצען באופן שוטף באתר הפייסבוק של קבוצת Yonaco  – לחץ כאן

גילוי נאות – הח"מ משמש מנכ"ל קבוצת Yonaco מיזמיות הכנס.

 מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

[wpforms id="1694" title="true"]

וובינר עסקים עם קוריאה – חלק שלישי

איציק יונה

להלן סרטון החלק השלישי של סמינר הרשת שנערך לחברי מכון הייצוא בנושא "מבוא לעסקים עם קוריאה" והפעם – 10 דקות על מה מניע את התרבות העסקית בקוריאה.

סקירה על השפעת הקונפוציוניזם על הדרך שבה נעשים עסקים בקוריאה, על מהירות הביצוע הקוריאנית, על השפעת האחריות האישית של המנהל הקוריאני על העסקה שלך ועוד.

לצפייה ישירה ב Youtube

 

 מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

[wpforms id="1694" title="true"]