ארכיון הקטגוריה: כלכלת קוריאה

ירחון קוריאה לעסקים: תעלומת נהגי הרכבת ולאן נעלמים המטבעות בקוריאה?

איציק יונה.

להלן גיליון ינואר של ירחון קוריאה לעסקים – חדשות ועדכוני עסקים וכלכלה מקוריאה. נשלח אחת לחודש למנויים ומובילי דיעה. ניתן להרשם כמנוי. אם אהבת – שתף!

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

הידעת?

נשים קוריאניות הוסיפו לגובהן כ – 20 סנטימטר במאה השנים האחרונות! יותר מכל הגברים והנשים ב – 200 הארצות שנבדקו. מה הן אוכלות?.

כלכלת קוריאה – לאן היא לוקחת את כולנו?

כלכלת קוריאה נמצאת בשלב מאוד מאתגר. תעשיות הענק מדממות ובמקומן נבנות חדשות שהתוצרים שלהן ישמשו בעתיד בכל בית. האם יש כאן הזדמנות? סקירת מפתח מאת איציק יונה, שפורסמה במוסף הארץ ב- 13 בדצמבר. קרא כאן

נמל בוסן - השער לכלכלת קוריאה

נמל בוסן – השער לכלכלת קוריאה

פלסטיק במקום עודף

לאחר העברת התחבורה הציבורית כולה (כולל מוניות) למערכת תשלומים מבוססת כרטיסים חכמים ולאחר השקה מוצלחת של אפליקציות תשלומים מסחריות (סמסונג ו-קאקאו), קוריאה עוברת לשלב הבא – צמצום כמות המזומנים והמטבעות שבשימוש לכיוון של "מדינה ללא מטבע". כבר כיום מחזיק הקוריאני הממוצע בכיסו כ – להמשיך לקרוא

הצ'חצ'חים של המזרח – תמונת מצב לכלכלת קוריאה

כלכלת קוריאה – מאמר שהתפרסם 13 בדצמבר, 2016 במוסף "הארץ" – קרא במקור

קוראים להם "הישראלים של המזרח" וישראלים מכנים אותם "הצ'חצחים של המזרח". הם חיים בסביבה עוינת, קיבלו עצמאות בשנת 1948 והקימו מאז כלכלה מפוארת. כלכלת קוריאה מבוססת על כוח אדם איכותי ומשכיל. הרפובליקה של דרום קוריאה, על 50 מליון תושביה, היא הכלכלה ה- 11 בגודלה בעולם.

מנמר לאריה

בשנות השמונים נחשבו הקוריאנים לאחד מארבעת "הנמרים האסייתיים" – כלכלות קטנות שצמחו בצורה מרשימה לאורך זמן. אולם הקוריאנים שאפו להיות שחקן בליגה של הגדולים, היכן שהם היום.

כלכלת קוריאה נשענת על יצוא תעשייתי. הסקטורים שהובילו את הקטר הקוריאני עד היום היו מספנות, ייצור כלי רכב, מוליכים למחצה, מסכים שטוחים וטלפונים סלולריים. היצוא הקוריאני השנתי נע בשש השנים האחרונות בין 530 ל – 570 מליארדי דולרים ובניכוי היבוא לקוריאה מייצר מאזן מסחרי ענק שהיגיע בשנה שעברה ל – 90 מליארד דולר ובשלשת הרבעונים הראשונים השנה כבר היגיע ל – 67 מליארד דולר. סכומים אלה מאפשרים לנהל כלכלה עוצמתית היכולה לממן בניה של מנועי צמיחה עתידיים.

50 מליון לקוחות פוטנציאלים

50 מליון לקוחות פוטנציאלים

האתגרים נערמים

אולם לא הכל ורוד לאחרונה. הירידה בסחר העולמי, צניחת מחירי הנפט ומלחמת המטבעות העולמית פגעו קשה ביצוא הקוריאני שחווה שנתיים רצופות של להמשיך לקרוא

עסקת מליונים לחברה ישראלית בקוריאה, והאם מתפתחת שם בועת נדל״ן הפוכה?

איציק יונה.

להלן גיליון נובמבר של ירחון קוריאה לעסקים – חדשות ועדכוני עסקים וכלכלה מקוריאה. נשלח אחת לחודש למנויים ומובילי דיעה.

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

הידעת?

תלמידי בית ספר קוריאנים נושאים בתיק בית הספר מתקן מעקב. כשהתלמיד נכנס או יוצא משערי בית הספר מקבלת האמא הודעת טקסט. הכסף הולך לחברות התקשרות שמקימות את מערכות המעקב.

היצוא הקוריאני ממשיך בגלישה

היצוא התעשייתי, נשמת אפה של הכלכלה הקוריאנית, ירד בספטמבר השנה בפעם ה-21 ברציפות. בין הגורמים, ירידות המחירים במוצרי האנרגיה וכלי הרכב, הצרות ביונדאי (ראו בנפרד) ומשבר הנוט 7 בסמסונג.

ביצועי התאגידים הקוריאנים מראים האטה מתמשכת

על פי מכון המחקר הכלכלי KERI ביצועי הקונגלומרטים הקוריאניים נמצאים במגמת ירידה. הרווח התפעולי של 500 הקונגלומרטים הגדולים ירד בין השנים 2015-2009 מ-5.3 אחוז לכ- להמשיך לקרוא

למה קוריאנים מעדיפים להישרף? וכמה גופי השקעה צריכה סמסונג בישראל?‎

איציק יונה.

גיליון אוקטובר של ירחון קוריאה לעסקים – חדשות ועדכוני עסקים וכלכלה מקוריאה. כל חודש אצלך במייל.  קריאה מהנה וגמר חתימה טובה –

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

הידעת?

קוריאה היא מקום מסוכן לנהגים והולכי רגל – הסיכוי למות בתאונת דרכים בקוריאה הוא השני ברמתו במדינות המפותחות (OECD)

שמעון פרס של קוריאה

פוסט פרידה לזכרו של שמעון פרס ותרומתו ליחסים שלנו עם קוריאה מאת איציק יונה – לחץ כאן.

yona-and-president-1024x768

הנה בא עוד גל גדול

מספנות Daewoo – השניה בעולם (קישור) הודיעה על הפחתת מצבת כוח האדם ב- להמשיך לקרוא

"ירחון קוריאה לעסקים" ספטמבר 2016

איציק יונה.

בגיליון ספטמבר של ירחון קוריאה לעסקים – ההכנות לחג ההודיה הקוריאני בעיצומן, למה עברייני קוריאה חוגגים ביום העצמאות? למה אין יותר שיעורי בית בקוריאה? מה הקשר הישראל לקריסת חברת הספנות Hanjin ועוד חדשות ועדכוני כלכלה מקוריאה. קריאה מהנה –

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

הידעת?

כ- 30% מהקוריאנים הינם נוצרים, להמשיך לקרוא

על כלבים ועסקים – ירחון קוריאה 8/2016

איציק יונה.

גיליון אוגוסט 2016 – מדריך ל הקמת משרד ולגיוס עובדים בקוריאה, על גל התיירות הסיני לקוריאה, מי אוכל מליון כלבים קוריאנים? עסקאות החודש של חברות ישראליות בקוריאה, איזה משבר עובר על תעשיית המשחקים הקוריאנית? מה התשובה הקוריאנית לפוקימון? ועוד. לפניכם –

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

הידעת?

קוריאנים חוגגים את יום ההקמה של החברה שלהם. בחברות גדולות העובדים מקבלים מתנות וחופשות, בחברות קטנות מגיעים החברים של ההנהלה לשתות ביחד.

מיטב כוחותינו נפרסים בסיאול

סיאול בלילההשנה היא שנת תפנית. חברות ישראליות רבות מתמיד מקימות השנה פעילות קוריאנית. אנו ביונאקו סיימנו מספר פרויקטים רצופים של הקמת חברות וגיוס עובדים קוריאנים לחברות ישראליות, לרבות שכירת משרדים ורכבי ליסנג, בניית מערכת תשלומים ונהלים ועוד. זה זמן טוב לשתף אתכם בנסיון ובלקחים.

בשלב מסוים של הפעילות מול השוק הקוריאני יש לשקול ברצינות בניית נוכחות קבועה בקוריאה. התוצאה המינימלית של מהלך כזה היא שיש לחברה הישראלית עובד אחד לפחות בקוריאה שמחזיק כרטיס ביקור של החברה ובו כתובת קוריאנית.

אמר פעם מישהו: "קוריאה היא המקום היחיד שבו גופים רציניים יחליטו להמשיך לקרוא

הפלישה הסינית

איציק יונה.

לפני כחודש ירדתי לתומי מהמטוס בשדה התעופה אינצ'ון, מתורגל להחיש צעדים על מנת להגיע לביתני ההגירה לפני כל המטוס. תוך כדי אני חולף על פני עשרות קבוצות של תיירים סיניים, בראש כל אחת מהן מדריכה עם מקל ובובה. באינסטינקטים של לוחם התחלתי לרוץ לעבר היעד, מחשב במוחי כמה זמן אני הולך לבלות בתור. כשהגעתי למשרד אמרו לי כולם שהיום היגיעה לסיאול קבוצה של 6,000 סינים ושאלו אם הבחנתי בהם.

עד לפני מספר שנים היו הרוכלים בשווקי סיאול מקשקשים ביפנית עם הגברות היפניות שבאו להצטייד במוצרים קוריאנים במחירי מציאה. באותה עת השלטים עם המחירים היו גם ביפנית ומלונות סיאול היו גדושים ביפנים צעירים הניכרים בתסרוקותיהם המגוונות ומלבושיהם הבולטים, על רקע החד-גוניות הקוריאנית. קוריאה הייתה גן עדן ליפנים המורגלים למחירי עתק בארצם.

המהפך החל בשלהי 2012, שלשה וחצי מליון יפנים ביקרו אז בקוריאה. באותה שנה להמשיך לקרוא

תחיית המתים בסמסונג וארטיק חמרמורת – גליון יוני של ירחון קוריאה לעסקים

איציק יונה.

בגיליון יוני 2016 עדכונים על המתרחש במשפחת סמסונג, על תחילת המו״מ להסכם סחר חופשי בין ישראל וקוריאה, על הנפקת השנה, עסקאות מעניינות ועוד. מומלץ להרשם לרשימת התפוצה של הירחון. לפניכם -.

newsletter6_600x133

הירשם כמנוי    שלח לחבר     שתף בפייסבוק

 תחיית המתים במשפחת סמסונג?

יו״ר סמסונג ובנו בימים יפים יותר

יו״ר סמסונג ובנו בימים יפים יותר

לפני שנתיים לקה בליבו היו"ר האגדי של קבוצת סמסונג, רשמית הוא נמצא בתרדמת. האומנם? – על כך בהמשך. מאז נטל את המושכות בנו בן ה-47 JY Lee, שהעביר את התאגיד, מהגדולים בעולם, סדרה של שינוים מבניים.

סגן היו"ר מבצע עסקאות והשקעות שתכליתן ריכוז הפעילויות סביב שלושה מוקדי פעילות: אלקטרוניקה, פיננסים-ביטוח וביוטכנולוגיה. עד כה נמכרו פעילויות ענק מרויחות בתחומי הכימיכלים והמערכות הצבאיות, ועומדות למכירה פעילויות הפרסום, הבניה ושירותי המזון. נעשו גם מהלכים על מנת לחזק את שליטת המשפחה בקונגלומרט. להמשיך לקרוא

למה קוריאה?‎

איציק יונה.

פעמים שאני נדרש להסביר מה כל-כך מיוחד בקוריאה עבור כלכלת ישראל. שכן קוריאה היא כלכלה מפותחת ואולי עדיף לנו להתרכז בלמכור את מרכולתינו בתחומי הטכנולוגיה והחקלאות למדינות שצריכות את זה – כמו סין והודו.

השבוע נשאלתי בענין זה במפגש בנושא "פיתוח הקשרים הכלכליים אסיה-ישראל", שערכה התכנית ״עסקים באסיה״ של החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה.
להלן קטע הוידאו עם התשובה שנתתי בענין ומסביר למה כלכלות קוריאה וישראל משלימות זו את זו והפוטנציאל העיסקי הגדול שנגזר מכך או בקיצור – למה קוריאה?‎

לחץ לצפייה ישירה ב Youtube

מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

[wpforms id="1694" title="true"]

ירחון קוריאה לעסקים – מאי 2016

איציק יונה.

ירחון קוריאה לעסקים נערך על ידי קבוצת YOANCO, נשלח למנהלים ומובילי דיעה בכלכלה הישראלית ומספק עדכונים שוטפים בתחומי הכלכלה והעסקים.

בגיליון מאי 2016 מסוקר יום החופש שהוכרז בקוריאה על מנת להאיץ את הכלכלה, מסופר על ביקורה הסטורי של נשיאת קוריאה באירן בראשות המשלחת הכלכלית הגדולה מעולם, קצת מידע על משכורות בכירים בקוריאה, מתוארת רכישת חברת הביטוח אליאנס קוריאה על ידי הסינים תמורת סכום פעוט, מה קונים תיירים בקוריאה? הצלחות ישראליות בקוריאה ועוד. לפניכם – להמשיך לקרוא