שיא החוצפה? – קוריאנים מוכרים באגטים לצרפתים

איציק יונה

אין כמו הקוריאנים חובבי מותגים מערביים. אין כמוהם גם בבניה של מותגי-על מקומיים. שיא היצירתיות היא בניה של מותג מקומי שכולם בטוחים שהוא בעצם זכיין של מותג בינלאומי.

פריז באגט בסיאול

פריז באגט בסיאול

בתחילת שהותי בקוריאה תפסה את עיני רשת מאפים צרפתית בשם "פריז באגט", שמגדל אייפל מתנוסס במרכז הלוגו שלה. הקוריאנים אף מקפידים להגות את השם כהלכתו בצרפתית: "פארי-באגט". "כל הכבוד לקוריאנים", הרהרתי לעצמי, "מביאים לפה את המותגים הנחשבים מכל העולם ואנחנו צריכים להסתפק ברולדין".

בכל אחת מ 3,000 סניפי הרשת בקוריאה ניתן לקנות מגוון מאפים ולחמים, סנדביצים ועוגות למינהן. עיקר הלקוחות הן נשים המצטיידות במגש ומלקחיים ואוספות אל המגש מאפים מעוררי תאווה, המצטרפים לקפה שמכינות הדיילות בקופה.

הרשת הוקמה בשנת 1988, נמצאת בבעלות קונגלומרט המזון SPC ומגלגלת כ-1.5 מיליארד דולר בשנה. סניפים של הרשת פרוסים כבר בארה"ב, סין, סינגפור וויאטנאם.

ביום רביעי האחרון (23 ביולי) הגיעה הרשת סוף-סוף הביתה לפריז! סניף ראשון של הרשת נפתח בסמוך למוזיאון הלובר וקתדרלת נוטרדאם.

הקרואסונים מוכנים - מראה מסניף קוריאני של הרשת.

הקרואסונים מוכנים – מראה מסניף קוריאני של הרשת.

העיניין הוא חלק מתופעה מתרחבת שבה רשתות קמעונאיות קוריאניות, חלקן התחילו כהעתק של רשתות בינלאומיות, שמתרחבות אל מחוץ לקוריאה. הדוגמא האחרונה היא רשת ״קפה-בנה״ שעקפה בסיבוב את כל הרשתות האמריקאיות וכעת פותחת סניפים בארצות הברית.

קישור לעמוד הרשמי של ״פריז באגט״

 מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

[wpforms id="1694" title="true"]

Facebook Comments
פוסט מאת פורסם בקטגוריה אוכל ,שתיה ונימוסי שולחן בתאריך .

אודות Itzik Yona

רו"ח איציק יונה, בכיר לשעבר בהיי-טק הישראלי, הינו המייסד והמנכ"ל של קבוצת YONACO - המתמחה בסגירת עסקאות ובבניית עסקים עם קוריאנים, באמצעות משרדים בסיאול ובתל-אביב. התגורר עם משפחתו בקוריאה מספר שנים כמנהל של חברת היי-טק קוריאנית. לאיציק מעל 10 שנות ניסיון בליווי עסקאות ועסקים עם קוריאה. משמש כמרצה אורח במוסדות אקדמיים בישראל.

2 תגובות בנושא “שיא החוצפה? – קוריאנים מוכרים באגטים לצרפתים

  1. פינגבאק: ירחון קוריאה לעסקים | "הקוריאנים" - המדריך לעסקים ואנשים בקוריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *