יום עצמאות שמח קוריאה!‎

איציק יונה.

היום ,15 באוגוסט, חל יום העצמאות הקוריאני (Liberation Day) השבעים ואחת. אאחל לכל ידידינו וחבירינו הקוריאנים חג שחרור שמח!

ביום זה בשנת 1945 חתם הקיסר היפני על הסכם הכניעה מול המעצמות ובכך למעשה שוחרר חצי האי הקוריאני, לאחר כיבוש יפני בן 35 שנה שהותיר בקוריאנים לא מעט מישקעים לא נעימים.

בהתאם להסכם בין בעלות הברית, חולקה ההשפעה על חצי האי כך שהשטח שמצפון לקו רוחב 38 יהיה נתון להשפעה סובייטית ואילו השטח מדרום לו – להשפעה אמריקאית.

לאחר שלש שנים של משטר צבאי, ב-15 באוגוסט 1948, הוכרזה הרפובליקה של קוריאה (ROK) ולאחר מכן הוכרזה מצפון "הרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה (DPRK) – הלא היא מיודעתינו צפון קוריאה.

מאז השחרור הפכה דרום קוריאה בהדרגה ובעבודה קשה מאחת המדינות העניות בעולם לכלכלה מהגדולות בעולם במה שמוגדר "הנס על גדת נהר ההאן". היא עברה משלטון צבאי דיקטטורי לדמוקרטיה מלאה והיא מובילה בתחומים רבים של קידמה וטכנולוגיה.

ננצל את הפרק של המירוץ למליון  ששודר השבוע ושהתרחש בקוריאה. בין המשימות היו המתחרים צריכים להרכיב את דגל קוריאה, להלן הסברים על הדגל הקוריאני  ה- Taegukgi:

דגל קוריאה

הדגל הלאומי הקוריאני נוצר בשלהי המאה ה-19 והוא מורכב משלשה חלקים:

הרקע הלבן הוא צבע קוריאני מסורתי. כל הקוריאנים היו לבושים אך ורק בבגדים לבנים עד לפני כ-50 שנה. הלבן מייצג שלום וטוהר.

האלמט המרכזי בצבעי כחול ואדום – מסמל את היין והיאנג בתרבות המזרח ומייצג את האיזון של היקום. החלק הכחול מייצג את הכוחות קוסמיים השליליים, ואת החלק האדום מייצג את הכוחות קוסמיים החיוביים. הצורה המעגלית מייצגת את עקרון התנועה והרמוניה.

האלמנטים מצידי העיגול מייצגים את ארבעת היסודות הקלאסיים בתרבות המזרח אסייתית: אדמה, רוח, אש ומים ובגרסתם המורחבת בטבלה הבאה:

סימןשם בקוריאניתNatureSeasonsDirectionsFour virtuesFamilyFour elementsMeanings
heavenspringeasthumanityfatherheavenjustice
sunautumnsouthjusticedaughterfirefruition
moonwinternorthintelligencesonwaterwisdom
earthsummerwestcourtesymotherearthvitality

מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

שלח/י לי הודעה:

[wpforms id="1694"]

Facebook Comments
פוסט מאת פורסם בקטגוריה הידעת ? בתאריך .

אודות Itzik Yona

רו"ח איציק יונה, בכיר לשעבר בהיי-טק הישראלי, הינו המייסד והמנכ"ל של קבוצת YONACO - המתמחה בסגירת עסקאות ובבניית עסקים עם קוריאנים, באמצעות משרדים בסיאול ובתל-אביב. התגורר עם משפחתו בקוריאה מספר שנים כמנהל של חברת היי-טק קוריאנית. לאיציק מעל 10 שנות ניסיון בליווי עסקאות ועסקים עם קוריאה. משמש כמרצה אורח במוסדות אקדמיים בישראל.

תגובה אחת בנושא “יום עצמאות שמח קוריאה!‎

  1. פינגבאק: גיליון ספטמבר 2016 - ירחון קוריאה לעסקים | "הקוריאנים" - המדריך לעסקים ואנשים בקוריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *