יאללה זריז!

איציק יונה

ֿגם ברכבות - מהירות בקוריאה זה שם המשחק

ֿגם ברכבות – מהירות בקוריאה זה שם המשחק

אחד היתרונות היחסיים של הכלכלה הקוריאנית הוא היכולת לקצר תהליכים ולהוציא מוצר או שירות לשוק במהירות שיא. הכלכלה הקוריאנית כולה בנויה על העיקרון הזה המכונה בקוריאנית "Pali-Pali" או בתרגומו לעברית – יאללה זריז! והחבר׳ה האלה זריזים כמו שד. מהירות בקוריאה זה שם המשחק.

בעת תהליך רכישה של חברת טכנולוגיה קוריאנית שאל צוות המשימה הישראלי את הנהלת החברה כמה זמן לוקח להם לפתח מוצר מסוים. התשובה הייתה – בין ארבעה לששה חודשים. אנשי הפיתוח הישראלים כמעט לקו בליבם. בארץ זה לוקח כמעט שנתיים. הסוד היה בין השאר בתהליך תכנון מקוצר, תיעוד מינימאלי, ויכולת ביצוע מרשימה.

פעם שאלתי את אחד המהנדסים הקוריאנים שלנו אם ניתן תיאורטית להכניס איזו תכונה במוצר. הוא אמר שיבדוק. אחרי מספר שבועות שאלתי מה קורה והתשובה הייתה – זה כבר בייצור. השלב של תכנון וחשיבה מרובה לפני הוצאה לפועל מתקצר פה משמעותית. רק תגיד לנו מה לעשות. אנחנו נעשה את זה. ומהר.

הכלכלה הקוריאנית מבוססת על תשתיות שנבנו על מנת לשרת את עיקרון הזריזות – כבישים מהירים, אינטרנט מהיר (עשרה מגה כסטנדרט), תשתית לוגיסטית מרשימה הכוללת שליחים על אופנועים, משאיות קלות, דואר שליחים סופר מהיר, בנקאות אינטרנט יעילה ביותר.

יש ל מהירות בקוריאה גם חסרונות:

* – איכות התוצרת, אף כי היא מרשימה, עדיין אינה באיכות גרמנית או יפנית (ויסלחו לי חברי הקוריאנים).
* – המהירות בו נבנה גשר בקוריאה היא מדהימה .אולם, לפני מספר שנים התמוטט גשר מעל הנהר בסיאול ומכוניות צנחו להן לתוך הנהר. יש שיגידו כי זו תוצאה של מהירות מופרזת.

טיפים לעסקים על מהירות בקוריאה

* – אם אתה מעוניין לעשות עסקים עם קוריאנים – תשתדל להיכנס לקצב אחר. אחרת הם יחשבו שנעלמת.
* – לעיתים הקוריאנים נכנסים לקצב מהיר רק כאשר הם גמרו לבחון אותך ואת הפרויקט.
* – תמיד תוכל להמריץ את הצד הקוריאני בתזכורת שצריך לעשות הכל "Pali – Pali". וזה עובד. מניסיון.

מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך. ביטול השירות בלחיצת כפתור.

[wpforms id="1694" title="true"]

Facebook Comments
פוסט מאת פורסם בקטגוריה טיפים עיסקיים, תרבות עיסקית בקוריאה בתאריך .

אודות Itzik Yona

רו"ח איציק יונה, בכיר לשעבר בהיי-טק הישראלי, הינו המייסד והמנכ"ל של קבוצת YONACO - המתמחה בסגירת עסקאות ובבניית עסקים עם קוריאנים, באמצעות משרדים בסיאול ובתל-אביב. התגורר עם משפחתו בקוריאה מספר שנים כמנהל של חברת היי-טק קוריאנית. לאיציק מעל 10 שנות ניסיון בליווי עסקאות ועסקים עם קוריאה. משמש כמרצה אורח במוסדות אקדמיים בישראל.

תגובה אחת בנושא “יאללה זריז!

  1. פינגבאק: דרום קוריאה – עם הולך ונעלם? | "הקוריאנים" - המדריך לעסקים ואנשים בקוריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *