אודות הבלוג ואיציק יונה

רו"ח איציק יונה,  המייסד והמנכ"ל של קבוצת YONACO – המתמחה בסגירת עסקאות ובניית עסקים עם קוריאנים, באמצעות משרדים בסיאול ותל-אביב. לאיציק יונה מעל 12 שנות ניסיון בליווי עסקאות ועסקים עם קוריאה.משמש יועץ להנהלות של החברות המובילות במשק בתכנון ויישום עיסקיהם בקוריאה ומלווה צוותי משא-ומתן במגעיהם בקוריאה. איציק משמש כמרצה אורח לעסקים עם קוריאה במוסדות אקדמיים בישראל. הוא היזם והיו"ר של "כנס קוריאה לעסקים", הנערך מדי שנה בתל-אביב בשותפות עם מכון היצוא הישראלי.  איציק התגורר עם משפחתו בקוריאה מספר שנים כמנהל של חברת הייטק קוריאנית, במהלכן למד להכיר ולהעריך את הקוריאנים ותרבותם והתנסה בעבודה מול הקוד עסקי הקוריאני המורכב.

דרום קוריאה קיבלה עצמאות בשנת 1948, מוהלים שם את רוב הזכרים, חוגגים את חג האילנות כל שנה בשתילת עצים, יש שירות צבאי חובה והאימהות- פולניות. אלו רק קווי דמיון אחדים מיני רבים בינינו לבין מי שמכונים "הישראלים של המזרח". יש גם מי שהעלה את האפשרות שהקוריאנים הם מצאצאי עשרת השבטים.

הישראלי הממוצע מאבד את קוריאה אי שם בתוך הענן היפני – סיני של המזרח. ישנם ישראלים הסבורים שמדובר במדינת עולם שלישי או לכל הפחות מדינה מתפתחת. למי שנוחת לראשונה בקוריאה קצת קשה לעכל ולהבין את ההומוגניות החריגה, את הסתירות העמוקות בין המסורת החזקה למודרניות המתקדמת, בין הצניעות והענווה השורשיים לתאבת הבצע ועוד.

גם עשיית עסקים עם קוראנים אינה פשוטה. אולי יותר מכל מקום אחר בעולם ההבנה של הרקע התרבותי, אורחות החיים והתרבות העסקית הכרחית על מנת לבנות ולתחזק מערכת יחסים עסקית. כך תוכל לנסות להבין מה באמת אומרים לך ומה באמת קורה סביבך, איך כותבים מייל לקוריאני, מה חשיבות המבנה ההיררכי בחברה קוריאנית ולמה לעזאזל הם לא מחזירים תשובות למייל שלך.

"הקוריאנים" נכתב מנקודת מבט עסקית והוא מיועד לשמש כלי עבודה לאיש העסקים המקיים או המתעתד לקיים עסקים עם קוריאה. הבלוג יעניין ויתרום גם למי שסתם רוצה לדעת עוד על הקוריאנים. "הקוריאנים" נכתב על ידי רו"ח איציק יונה מניסיונו האישי ובסיוע שותפים וחברים קוריאנים וחברים מהקהילה היהודית המצומצמת של סיאול.

קריאה מהנה.

מעניין? הרשם וקבל את כל הכתבות החדשות ישירות למייל שלך.

צור קשר עם איציק יונה: לחץ כאן

Facebook Comments

7 תגובות בנושא “אודות הבלוג ואיציק יונה

 1. kirberg

  בהצלחה בבלוג החדש
  אין ספק שמהלך זה יתרום ליחסי ישראל-קוריאה
  הן ברמה העסקית, והן ברמה הציבורית.

 2. Mat

  I heard lot about what you do in Korea
  please let me know your mail address
  I need to contact you
    ThanksMat

 3. סמדר

  שלום
  אשמח באם תוכלו לשלוח לי כיצד כותבים ישראל באותיות קוריאניות?
  שבת שלום
  סמדר

 4. רז שרה

  בוקר טוב וחג שמח איציק.
  שמחתי להיתוודע לבלוג שלך, אשמח לקבל קצת יותר פרטים. אני לומדת כעת ליווי והדרכת  תיירים בחו"ל במכללה האקדמית של וינגייט, במסגרת פרוייקט גמר הלכתי על הקשה ביותר אני מכינה תיק מלווה על דרום קוריאה.
  רק שחסרים לי הרבה פרטים, ישנם אתרים שלא מופיעים באינטרנט ואני נעזרת במורה שלי לקוריאנית כאן בארץ רק שאין כל כך ממה לתרגם וגם אם יש אז התרגום לא תמיד עוזר ממש.
  אשמח אם תוכל לשלוח לי חומר כל שהו או מפות של ערים גדולות כמו סיאול בוסאן וכאלה.
  תודה מראש וחג שמח
  שרה'לה.
   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *